O nas PDF Drukuj Email

O nas

Opieka paliatywna ma na celu aktywne, oparte na współczuciu dla chorego i zrozumieniu jego potrzeb roztoczenie płaszcza (z greckiego — palium) holistycznych działań, chroniących cierpiącego chorego i jego udręczoną rodzinę, zapewniając poprawę jakości życia w ostatniej jej fazie i godne umieranie. Holistyczna opieka i leczenie paliatywne mają na celu uwzględnienie potrzeb somatycznych, psychicznych, socjalnych i duchowych chorych oraz wsparcie dla rodzin, również w okresie osierocenia. Towarzystwo Opieki Paliatywnej respektuje prawo do życia w obliczu zbliżającej się śmierci, jest przeciwne eutanazji, nie popiera jednak działań zmierzających do przedłużenia gasnącego życia za wszelką cenę.

Osoby reprezentujące Hospicjum Miłosierdzia Bożego
Dyrektor hospicjum — Teresa Jerzyk - tel. 781978764
Główny księgowy — Joanna Wyżlic
Telefon służbowy - (059) 840 39 25

Osoby reprezentujące Towarzystwo Opieki Paliatywnej
im. Janiny Różyckiej

Zarząd w składzie:
Edyta Wolska - Prezes
Ewa Zagrodzka - Wiceprezes
Marta Aniserowicz - Skarbnik
Krystyna Dziedzic - Członek
tel. (059) 841 16 43

 
Historia

Nasze hospicjum jest niepublicznym zakładem opieki zdrowotnej gdzie na 16-o osobowym oddziale swoje ostatnie dni i godziny spędzają chorzy w terminalnej fazie choroby nowotworowej. Otoczeni opieką medyczną, psychiczną i duchową a przede wszystkim ciepłem i domową atmosferą.
Hospicjum powstało w 1997 roku z inicjatywy i dzięki finansowemu wsparciu grona ludzi dobrej woli, gdzie ważną rolę odegrała pani Bernadeta Połeć, oraz największy dobrodziej i fundator obiektu, holenderski przedsiębiorca Jan Druyff.
Średnio w ciągu roku z naszej opieki korzysta 350 osób. Pobyt w hospicjum jest bezpłatny. W kosztach utrzymania w 70% partycypuje Narodowy Fundusz Zdrowia. Towarzystwo Opieki Paliatywnej im. Janiny Różyckiej pozyskuje pozostałą kwotę we własnym zakresie.